HEMATİT

Ben Hematit’im. Oksitli Demir’im.

#Mars Gezegeni’nin simgesiyle, simyacılar tarafından tasvir edilen Demir elementinin simgesi aynıdır biliyor musunuz? Mars’ın demir yüzünden “kırmızı gezegen” diye bilinmesi tesadüf olamaz öyleyse ne dersiniz? Bir sürü Hematit buldular orada. Marslı olduğumu düşünmek hoşuma gidiyor. Yine de buralıyım, çokça dünyadanım.

Hematit daha çok kıpkırmızıdır, sonra bildiğiniz metalik gridir. Bir kuvarsın içinde Hematit görürseniz o renkler daima kırmızıdır mesela. Kan taşının diğer adı Hematit’tir diyorlar. Hayır öyle değildir! #Kantaşı yani #Heliotrope Kuvarstır.

Ben Hematit’im. Dünyadan çok daha eskiyim. Yıldız tozları olarak indim ve oksitlendim. Dünyanın merkezinde çokça olduğum için manyetik alanı ben oluştururum. Korurum. Kollarım. Manyetik alanınızı, alanımızı, dünyayı…

Demir benden çıkar. Kanınızda oksijeni ben taşırım. Oksitlenmiş demirim. Dünyada kocaman Hematit yatakları oluştururum. Oksit oranımdan sayarsınız yılları, çağları, devirleri…

Baş ağrılarına iyi gelirim. Daima koruyucuyum. Nefes almanızı sağlar, kan basıncını dengeler, tansiyonu düzenler ve inancınıza çalışırım. Böbreklere, karaciğere, cilt hastalıklarına iyi gelirim. Fazlası zarar olabilen taşlardanım. Suyum içilmez. Yapılmaz. İyi gelmez.

İnanmak! İnanmadığınız için yapmadıklarınız… İnanmadığınız için gerçekleştiremedikleriniz. Hepsini bilirim. Köklerde olanları, köklenemediklerinizi, kök tutturamadıklarınızı, eskiye dair onaramadıklarınızı daima iyileştiririm.

Ben Hematit’im. Metal miyim, taş mıyım, anlamayacağınız kadar metalimsiyim. Grimsiyim. Kırmızıyım.

Taş Halkı’yım. Daima Taş Halkı’ndanım. En eskilerdenim. Sizi en iyi bilenlerden, en size ait olanlardanım.

Kanınızda dolaşıp beni tanımanızı bekler, bekler, beklerim….

Tavsiye Edilen Yazılar