Kolyeler

Kolye

Günlük hayatta çoğumuz doğal taşların faydalarından yararlanmak için ihtiyacımıza göre bir şekilde üzerimizde taşımaktayız. Doğal taşlı Kolyeler ise bu konuda sizlere doğal taşların enerjisini hissetmeniz için yardımcı olurken hem de sıra dışı tasarımları ile bambaşka bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Tarzınıza ve karakterinize uygun pek çok Kolye Modelleri arasından size iyi hissettirecek olanı,  Sitemizden bulabilirsiniz.

Aksesuar, her kadının en güçlü tamamlayıcılarından biridir. Match ettiğiniz parçalarda aksesuarlarınızı ön plana çıkararak hoş bir şıklık elde edebilirsiniz. Bu kapsamda en çok tercih edilen parçalardan biri kuşkusuz kolyelerdir. Boynunuza taktığınız andan itibaren nefes kesen bir auraya ulaşabilirsiniz. Özellikle doğal taş kolye modelleri, markamız ayrıcalığıyla beğeninize sunulurken, zarafeti de beraberinde getiriyor. Ürünlerimizde kullandığımız doğal taşları tanıyalım.

Doğal Taşların Özellikleri

Kolye ve diğer pek çok aksesuarlarda kullanılan bu taşlar, birbirinden farklı özelliklere sahip. Bunun yanı sıra, farklı görümleri ile de oldukça dikkat çekici.

Akik, diğer adıyla ölümsüzlük taşı, kişiyi ruhsal açıdan korumakla birlikte gerginlik ve stresten sizi ulaklaştırır.

Lal, merhamet taşı olarak da adlandırılan bu taşın, pek çok fiziksel ve ruhsal faydaları bulunmakta fakat en dikkat çekeni kan dolaşımını hızlandırarak kalp, damar ve akciğer rahatsızlıklarına iyi gelmesi.

Ametist, negatif enerjiyi emen bu taş, bedeninizdeki negatif enerjiyi çekerek daha zinde olmanızı sağlayacak. Yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliğinin yanı sıra, dikkat dağınıklığına iyi geldiği bilinmekte.

Turkuaz, diğer adı ile firuze taşı. Ruhen ve bedenen dengede olmanızı sağlar. Öksürük ve migrene karşı oldukça rahatlatıcı etki gösterir.

Prinayt, sonsuz ve karşılıklı sevgili temsil eden bu taşın, olumsuz enerjiden korumakla birlikte zihinsel ve duygusal karmaşayı düzenler.

Kuvars, kristal minerallerinden oluşan bu taş, gücün ve kuvvetin bir sembolü olarak görülmüştür. Bunun yanı sıra, elektronik cihazların yaydığı radyasyonu yok ederken, ortamdaki negatif enerjiyi de emer.

Onix, şans ve cesaret getirdiğine inanılan bu taş, aynı zamanda sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliklere sahiptir.

Lazuli, alternatif tıp konusunda pek çok faydası bulunan bu taş, tiroit bezlerinin çalışmasına yardımcı olur, tansiyonu dengeler. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların solunum hastalıklarına yakalanmasını önler.

İnci, şans ve talih taşı olarak görülen bunun yanı sıra, kronik baş ağrılarına ve migrene iyi gelen bu taş, olumsuz etkileri ortadan kaldırma gibi etkilere sahiptir.

Kehribar, kan dolaşımını hızlandıran bu taş ayrıca boğaz enfeksiyonlarını yok eder ve guatrın oluşmasını engeller.

Tavsiye Edilen Yazılar