TOPAZ

#Topaz taşı benim için, güç algısını dengelemek için bu dünyaya gelmiş taşlardandır. Gücü öğrenmesi gereken herkese zarafetle yardımcı olur. Güç; iktidardır, kudrettir, bilgidir ve bunların hepsini doğru amaç için içten gelen bir iyi niyetle kullanmayı seçmektir. Örneğin benim için iyi insan tanımı; ”Her türlü kötülüğü yapmaya muktedirken, elinde o güç ve imkan varken iyiliği tercih etmektir” Başka seçeneği yokken veya onaylanma kaygısıyla iyiliği herkes yapar çünkü.


Topazı, tehlikeli güç kavramını dengelemek amacı sebebiyle pek severim. Kendisi ayrıca zihinsel aktiviteyi hafifletir, özgüvenimizi onararak bizi bütünleştirir. Ayaklarımızı sağlamca yere basmayı, aile unsurlarını şifalandırmayı, fazla havai insanları bir amaca bağlamayı pek seven bir taştır kendisi.


Tüm topazların sarı olduğuna dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Topaz yaygın olarak renksiz veya soluk renklerdedir. #imperialtopaz harika bir sarıdır. Piyasada oldukça pahalı fiyatlara alıcı bulan görseldeki capcanlı mavi topazlar da, sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama, radyasyonla renklendirme işlemi görmüş topazlardır. Doğal mavi topaz oldukça nadir bulunur. Yani diyebiliriz ki piyasadaki mavi topazların %99’u radyasyon işlemiyle o rengi almıştır.
#skybluetopaz #babybluetopaz #swissbluetopaz #londonbluetopaz renkleri mavi topazlar arasında yoğun şekilde kullanılan terimler olup, aralarında en pahalısı London Blue Topaz’dır.


Mavilere odaklandık fakat bitirirken çok sevdiğim #MysticTopaz Türkçesiyle #mistiktopaz ın da yine maalesef doğadan öyle çıkmadığını, film kaplaması gibi bir işlem sayesinde son halini aldığını belirtmeden geçemeyeceğim.
Boyansa, işlem görse, kaplansa ve yıkanıp yağlansa da biz taşları seviyoruz ne yapalım  Yapılan işlemlere rağmen taşlar enerjilerinden bir şey kaybetmezler. Üzülüp taşlarınızı bir köşeye atmayın…

Tavsiye Edilen Yazılar